Jesienna Szafa – w co inwestować, żeby zawsze mieć się w co ubrać.

Nie masz się w co ubrać? Postaw na minimalizm i jakość.

Za nami kolejne inspirujące spotkanie w butiku Liya. Tym razem klientki, które nas odwiedziły mogły spotkać się ze stylistką Iwoną Ryszkowską, modową ekspertką, główną stylistką i właścicielką marki Strefa Stylu Iwony Ryszkowskiej. Nasze panie dowiedziały się między innymi jak rozsądnie kupować ubrania, jak o nie dbać, jak ciekawie dobierać stylizacje, jakie kolory dobierać do swojej urody oraz jakie błędy najczęściej popełniamy na zakupach.

Spotkanie podzielone było na kilka etapów, na początku nasza stylistka opowiedziała o trendach tego sezonu i w jakie fasony i materiały najlepiej się zaopatrzyć aby służyły nam na długie lata. Dowiedziałyśmy się co to są ubrania typu basic, czyli podstawa szafy i to one powinny stanowić 60 procent naszej garderoby. Ubrania te powinny być klasykami, mogą być droższe i na pewno lepszej jakości w neutralnych kolorach. Iwona opowiadała również o przyjaciółkach każdej kobiety, między innymi o luźnych sukienkach w kolorze szarym lub czarnym, które można dopasować do każdej figury w zależności od dodatków i nosić je na wiele sposobów.

Kolejnym etapem naszego spotkania było małe ćwiczenie dla naszych klientek. Panie miały wybrać jedną rzecz z butiku Liya, którą chciałyby dostać pod choinkę i która najlepiej opisuje daną osobę. Podczas tego ćwiczenia stylistka doradzała, chwaliła ubrania i stylizacje pań. Jedna z klientek wybrała, między innymi płaszcz wełniany z rękawami ze skóry z kolekcji On Stage. Jej uzasadnienie wyboru brzmiało: bo nietypowe połączenie, swobodny, nieobcisły krój i uniwersalny styl, zarówno do szpilek jak i adidasów.

Ostatnią częścią spotkania były indywidualne konsultacje. Klientki przebierały się w ubrania, które wpadły im w oko, podpytywały Iwonę jak dobrze, np. dobrać dżinsy, która stylizacja i kolory najlepiej pasują do ich sylwetek czy urody. Konsultowały również co wybierać w sklepach, a czego unikać. Potem odbywały się również nieformalne rozmowy o torebkach, butach, jak często powinniśmy wymieniać garderobę, że wyrzucanie nieużywanych czy zniszczonych ubrań jest bardzo oczyszczające dla każdej z nas. Panie usłyszały wiele cennych rad, jak dobierać dodatki do stylizacji, jaką bieliznę wybierać pod konkretne materiały i modele ubrań. Cenną uwagą też była sugestia a propos doboru akcesoriów zimowych, czyli czapka, szalik i rękawiczki nie muszą być tego samego koloru, ważne żeby ze sobą współgrały.

Nasza stylistka udzielała wielu bardzo praktycznych porad i sprawiła, że każda z pań dowiedziała się jak ze swojego wyglądu uczynić atut i czuć się atrakcyjnie nawet w zwykłych dżinsach. Pokazywała wiele zestawień, które można śmiało łączyć ze sobą. Dzięki niej koszula, obok której przechodziłyśmy obojętnie nabrała nowego wyglądu i charakteru, a sukienka, na którą nigdy nie zdecydowałaby się jedna z pań nagle stała się jej ulubioną. Myślę, że klientki wyszły z tego spotkania pełne inspiracji i wiedzy na temat gospodarowania swojej garderobianej przestrzeni. Z większą świadomością będą teraz dokonywały zakupów i na pewno już wyjście na shopping nie będzie kojarzyło się z udręką. A ja osobiście już wiem, że muszę zredukować ilość swoich ubrań o co najmniej połowę.

 

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *